Naviják SHIMANO Technium 3000 SFC  |  Rybářské potřeby  |  E-shop  |  Rybářské potřeby - Aquazona

Rybářské potřeby - Aquazona » E-shop » Rybářské potřeby » Naviják SHIMANO Technium 3000 SFC

Naviják SHIMANO Technium 3000 SFC


2 999 Kč
 
 
Kód:001-TEC3000SFC
EAN:22255131155
Výrobce:Shimano
Cena bez DPH:2478.51 Kč
Ušetříte:300 Kč
Skladem (odešleme do 24 hodin):Vyprodáno
Běžná
cena
3299 Kč

velikost 3000

 

Jediný pohled na naviják Technicum FC vám napoví, že tento naviják je stvořen pro skutečné rybáře a pro jejich výkony bez ohledu na techniku rybolovu. Tento naviják s přední brzdou ve střední cenové kategorii vám nabízí široké spektrum technických vlastností, včetně znamenitého systému Aerowrap II či cívky AR-C pro dokonalé odhazovací výkony. Vodotěsná, jemně nastavitelná brzda činí tento naviják vhodným pro lehký rybolov s vlascem v menších velikostech, zatímco největší model 5000 má silný vysoký točivý moment v získaném poměru 4,8:1 a je vhodný pro lov velkých ryb a pro extrémní rybaření. Pro hladký chod kombinovaného válečkového ložiska se třemi chráněnými ložisky a elegantní vzhled o něm rybáři pro jeho cenu ve střední cenové relaci nepochybují.

Parametry:

- 3 kuličková SA-RB zapouzdřená ložiska + 1 válečkové
- Kapacita 140m / 0,25mm
- Převod 5,0:1
- Váha 270g
- Náhradní hliníková cívka
- Brzdná síla 8,5kg

- 2-rychlostní oscilace
- Aero Warp II
- Maintenance port
- AR-C cívka
- Vodotěsná brzda
- Super stopper II
- Dyna balance
- Power roller
- Floating shaft II
- Biogrip


2-SPEED OSCILLATION

Při navíjení patří mezi zdokonalené techniky pokládka vlasce pomocí dvourychlostní oscilace. Při otáčení rotoru se cívka pohybuje rychle dopředu a pomalu zpět. Právě navíjená smyčka se tak nedotýká navinutého vlasce čímž se zlepšují podmínky pro nához.

AERO WRAP II

Zdokonalením efektivnosti vnitřního tření se Shimanu podařilo dovést systémy navíjení vlasce k dokonalosti. Těsné paralelní náviny v kombinaci s 2-rychlostní oscilací zajišťují hladší a delší náhozy.

A-RC-Spool

Nová konstrukce cívky s okrajem cívky ve tvaru V, který zajišťuje odmotávání vlasce z navijáku v menších smyčkách pro delší a přesnější náhozy. Cívka AR-C minimalizuje nebezpečí zamotání.

VODOTĚSNÁ BRZDA

Použitím gumových těsnění je brzda chráněna proti vniknutí prachu, písku a vody. Pastorek převodu je na obou koncích uložen v Shimano ložiscích. Díky tomu nabízí superhladký chod a vysokou odolnost vůči korozi. Hnací kolo velkého průměru přenáší výkon do pastorku. Výsledkem je hladší navíjení s vyšším výkonem.

MAINTENANCE PORT

Díky tomuto rysu lze vnitřní části navijáku mazat přímo, bez nutnosti jeho demontáže. Na každém navijáku s SR-systémem a S-systémem je malý mazací otvor. Po jeho otevření lze do vnitřního mechanismu injektovat výrobcem schválená maziva. Snadný a účinný způsob jak zajistit optimální výkon Vašeho navijáku Shimano.

SUPER STOPPER II

Pomocí zádržného systému Super Stopper II při nastavení proti zpětnému chodu nebudete cítit žádný tah na kličce. Nulový volný pohyb zpět na kličce zajistí Super Stopper II. Výhod systému lze dobře využít při mikronastavení feederových špiček nebo v dokonalejších technikách.

DYNA BALANCE

Systém redukuje zákmity navijáku a zajištuje jeho velmi hladký chod.

POWER ROLLER

Speciální provedení Shimano Power Roller výrazně snižuje riziko zapletení vlasce při navíjení a je velikou výhodou při použití jak tenkého vlasce, tak silnějšího splétaného vlasce.

FLOATING SHAFT II

Kritickým třecím místem většiny navijáků s pevnou cívkou je plocha styku hřídele cívky a pastorku. Konstruktéři společnosti Shimano řešili převod minimalizací styčné plochy kontaktu obou povrchů a uložením obou konců hřídele do ložisek. Výsledné Technické provedení umožnuje plovoucí uložení hřídele, které významně zlepšuje hladký chod a prodlužuje životnost převodu.

BIOGRIP

Jedná se o úchop na kličce navijáku, který je řešen tak aby vám ihned sednul do ruky a neunavoval zbytečně ruku při používání navijáku u všech technik.

 
Doprava ZDARMA při nákupu nad 2.000 Kč
Slevový program Aquazona
Slevový program Aquazona
 
 
 

Doprava zdarma